معماری

بررسی هماهنگی ادوات حفاظتی در شبکه ­های توزیع با در نظر گرفتن حضور DG و بهینه ­یابی آن با توجه به آرایش­های مختلف شبکه با هدف حفظ پایداری حفاظتی

بررسی هماهنگی ادوات حفاظتی در شبکه ­های توزیع با در نظر گرفتن حضور DG و بهینه ­یابی آن

توضیحات:

نوع فایل: word

تعداد صفحات:  ۲۱ صفحه

 

شرح:

استفاده از منابع تولید پراکنده (DGs) بعنوان یک تولید­کننده توان کوچک به جهت اتصال به شبکه­ های توزیع و قرارگیری آنها در کنار بارهای مختلف در چند سال اخیر در کشورهای مختلف دنیا رواج یافته است. از طرفی با روند رو به رشد استفاده از این تولیدات، بررسی اثرات بکارگیری استفاده از آنها بر سیستم قدرت به خصوص شبکه های توزیع برق لازم و ضروری است. در این مقاله هدف، بررسی حفاظت شبکه ­های توزیع شعاعی و حلقوی در حضور DG و تاثیرگذاری آن برروی هماهنگی ادوات حفاظتی موجود در شبکه و بهینه ­یابی­ اش با توجه به آرایش موجود در شبکه، با در نظر گرفتن حفظ هماهنگی حفاظتی می­باشد.

در ابتدا یک شبکه ­ی توزیع شعاعی استاندارد ۳۳ شینه IEEE و در ادامه یک شبکه ۳۰ شینه حلقوی IEEE را بدون حضور DG بررسی و هماهنگی حفاظتی تجهیزات موجود نظیر رله، ریکلوزر و فیوز در این شبکه­ ها انجام و در ادامه با اضافه کردن DG، هماهنگی های حفاظتی با در نظر گرفتن سطوح اتصال کوتاه بوجود آمده مورد بررسی قرار خواهیم داد. لذا با انجام شبیه سازی بر روی شبکه­ های مذکور با استفاده از نرم ­افزارهای ETAP و CYMTCC، تاثیر حضور این منابع بر هماهنگی ادوات حفاظتی به کار برده شده در آرایش­های مختلف شبکه و همچنین بهینه ­یابی DG با توجه به آرایش موجود مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

واژه­ های کلیدی: تولید پراکنده, حفاظت شبکه­ های توزیع, پایداری حفاظتی, هماهنگی حفاظتی

خرید
تحقیق مقاله پروژه پایان نامه ترجمه

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =

تماس با ما
اینستاگرام